Aktualitet

Degjeneron sherri i aktorëve/ Ledio Lako godet Gent Hazizin me dorezë hekuri
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:08 - 28/04/20 |
mapo.al

Sherr mes aktorëve të njohur të humorit Ledio Lako dhe Gentian Hazizi. Lako, i njohur me rolin e “Kapo Kapllanit” në programin humoristik “Portokalli”, ka goditur me dorezë grushti, metalik, aktorin Gentian Hazizi dhe një person tjetër të identifikuar si Elton Myftiu.Policia ka ndërhyrë dhe i ka shoqëruar palët. Në njoftimin e saj, policia, bën me dije, se ka qenë aktori Ledio Lako ai që ka goditur me kolegun e tij, Hazizi si dhe një person tjetër që ka qenë në shoqërinë e këtij të fundit.


Ledio Lako, në rolin e Kapo Kapllanit
Aktori Gent Hazizi

 Procedimi penal ka nisur ndaj Ledio Lakos për akuzat e “Prodhim, mbajtja, blerja apo shitja pa leje e armëve të ftohta” dhe “Plagosja e lehtë me dashje”.Mbetet e paqartë se si ka nisur sherri mes dy aktorëve. Dikur pjesë e Portokalli ka qenë edhe Gent Hazizi.


Njoftimi i plotë i policisë
Më datë 27.04.2020, u referuan materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Tiranë, për shtetasin Ledio Kristaq Lako, i datëlindjes 06.04.1980, banues në Tiranë, me arsim 16 klasë, sepse në orën 12:15, në bulevardin “Gjegj Fishta”, në afërsi të karburant “Elda”, ka goditur me përforcues grushti, metalik, shtetasit Gentian Riza Hazizi dhe Elton Agron Myftiu, të datëlindjes 16.11.1972 e 10.07.1975, banues në Tiranë, me arsim 12 e 16 klasë. Përforcuesi metalik, u sekuestrua në cilësinë e provës materiale. Nenet 279 e 89 të K.P.

1


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas