Aktualitet

Deklarata “bombë” e Berishës: Nuk përjashtoj rikthimin në krye të PD


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 23:53 - 10/06/21 |
mapo.al

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë deklaratën më “bombë” të këtyre viteve pas tërheqjes nga politika aktive prej vitit 2013. Realitetit i ri politik i krijuar në vend, e ka detyruar atë të ndryshojë qëndrim në lidhje me angazhimin e tij politik.


Berisha u shpreh se nuk përjashton rikthimin në krye të Partisë Demokratike.


Pjesë nga intervista

Gazetari Çim Peka e pyeti Berishën: A mendoni rikthimin në krye të PD?Berisha: Kurrë mos thuaj kurrë.Berisha: Kurrë mos thuaj kurrë! Never say never. E kam përdorur me Ramiz Alinë dhe e përdor prapë, pasi sot kam ndërruar rrugë dhe po i heq të gjitha pengesat e mia. Nuk përjashtoj asnjë të drejtë time kushtetuese më.

LEXO EDHE: 

“S’kanë përfituar”/ Berisha: Çfarë do të kenë bërë fëmijët e mi, e kam bërë unë

Berisha: Soros hartoi në Beograd me Vuçiçin, Ramën e Thaçin, ndarjen e Kosovës

34


Etiketa: , ,

Pas