Aktualitet

Deklarata e Ballës për shkarkim, Meta: Mos u merrni me “shashka”, fokusi te…


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:01 - 03/05/21 |
mapo.al

Presidenti i Republikës, Ilir Meta me anë të një statusi në Facebook ka reaguar lidhur me kërkesën e PS në Parlament për shkarkimin e tij.


“Mos u merrni me “shashka”, por me hetimin e krimeve zgjedhore”, shkruan meta në statusin e tij duke i bërë thirrje subjekteve që morën pjesë në zgjedhje të ndjekin procesin deri në fund.


Statusi nga Ilir Meta:Të përqëndrohemi në mbylljen e procesit zgjedhor. Asgjë nuk ka përfunduar!Të vazhdojë administrimi i çdo kontestimi dhe ankese deri në rinumërimin e votës së fundit.Detyrë e të gjithë subjekteve të ndjekin procesin deri në fund.

Mos u merrni me “shashka”, por me hetimin e krimeve zgjedhore!

LEXO EDHE:

Kërkesa për shkarkim- Balla: Meta shkeli Kushtetutën para dhe gjatë fushatës

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas