Kryesore

Deklarata e bujshme e Izet Haxhisë në gjyq: Dua të përballem me Sali Berishën

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:27 - 07/06/18 |
mapo.al

Ish-truproja i Sali Berishës, Izet Haxhia, i dënuar me 25 vite burg për vrasjen e Azem Hajdarit doli sot para gjykatës dhe ka bëri një kërkesë të fortë.


Ai ka kërkuar në gjykatë përballjen me ish-kryeministrin e vendit Sali Berisha.


“Dua të përballem me denoncuesin tim. Berisha bëri një marrëveshje për të vrarë disa persona, mua nuk më vranë”.


“Ka ardhur momenti të përballem me të”,– ka deklaruar Haxhiaj, i cili pretendon të mos ketë gisht në vrasje, por se u largua nga Shqipëria pasi ndjehej i rrezikuar për jetën.


“Nuk kam ardhur gjatë këtyre viteve sepse më rrezikohej jeta”, thotë ai.

Seanca që do të vendosë për kërkesën e Izet Haxhisë do të zhvillohet më 14 qershor.


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas