Deklarata e fortë e Thaçit: Jap dorëheqjen menjëherë nëse akuza konfirmohet

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi paralajmëroi dorëheqjen sot nëse Gjykata e Hagës nis procesin ndaj tij për krime lufte. Gjatë një videomesazhi live, ku iu drejtua popullit të Kosovës dhe mbarë shqiptarëve, Thaçi u shpreh se është i gatshëm të përballet me çdo akuzë që rëndon ndaj tij. ‘’Nëse aktakuza konfirmohet, unë menjëherë do të … Continue reading Deklarata e fortë e Thaçit: Jap dorëheqjen menjëherë nëse akuza konfirmohet