Aktualitet

Deklarata e papritur e Bill Gates: Një dozë vaksine s’do të jetë e mjaftueshme për Covid-19

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:47 - 23/07/20 |
mapo.al

Themeluesi dhe CEO i Microsoft ka bërë një deklaratë të papritur në lidhje me vaksinën e Covid-19. Gjatë një intervistë për rrejtin CBS, ai u shpreh se një dozë vaksine nuk do të jetë e mjaftueshme për të na mbrojtur nga koronavirusi.


“Për momentin, nuk duket se ndonjë nga vaksinat që bëhen janë të mjaftueshme për t’u mbrojtur me një dozë të vetme.


Ndoshta vaksinat që do të bëhen më vonë do të na befasojnë pozitivisht.


Por tani për tani, siç qëndrojnë gjërat, jo. Sidmomos të moshuarit, ata mund të kenë nevojë të marrin më shumë se dy doza”, -tha Gates.


Ndërkohë që Covid -19 po vazhdon të përhapet me shpejtësi, ende nuk dihet kur do të jetë gati vaksina.


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas