Aktualitet

Deklaratat për Berishën/ Adi Krasta-Yuri Kim: Jeni një diplomate e dobët


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:09 - 01/08/21 |
mapo.al

Adi Krasta ka kritikuar ambasadoren Yuri Kim pas qëndrimit që Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë vendosur të mbajnë me ish-kryeministrin Sali Berisha pas shpalljes së tij “non grata”.


Vetë Yuri Kim i kërkoi Lulzim Bashës të largonte Berishën dhe të mos t’i jepte mundësinë që të futej në Kuvend, në shtator.


Moderatori i Syri Tv e cilëson Yuri Kim si një diplomate të dobët.Madame AmbassAdor-Jeni nje diplomate e dobet!”, thotë Krasta duke shtuar në Twitter se:
Zhvleresimi i ambasadoreve te huaj ne Shqioeri eshte i pandalshem. Per here te pare shqiptaret jane te pafajshem”, nënvizon Krasta.1


Etiketa: , ,

Pas