Aktualitet

Del aplikacioni që ju ndihmon gjatë përdorimit të telefonit


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:26 - 13/10/21 |
mapo.al

Shumica e njerëzve kalojnë orë të gjata duke përdorur celularë.


Por teksa e bëni këtë, prodhon dhimbje të forta në qafë dhe shpinë për shkak të presionit në rruazat e qafës së mitrës. Prandaj, duhet t’i kushtoni shumë vëmendje pozicionit të trupit gjatë përdorimit të telefonit celular, si dhe të uleni në një pozicion të drejtë.


Brenda kuadrit të rolit të teknologjisë në lehtësimin e jetës së njerëzve dhe sigurimin e mirëqenies së tyre, Aplikacioni Plicly ndihmon për të mbajtur qafën drejt për aq kohë sa të jetë e mundur, ndërsa përdorni telefonin celular. Vini re se aplikacioni thjesht mund të shkarkohet falas në telefonat Android.Hapat për të aktivizuar aplikacionin dhe për të rregulluar opsionet, janë si më poshtë:
-Aplikacioni aktivizohet në sfond për të zbuluar pozicionin e përkuljes së qafës, ndërsa planifikon punën e tij në kohë të caktuara, gjatë përdorimit të telefonit.-Specifikon këndin e përkuljes së qafës për paralajmërim.

-Cakton metodën e alarmit duke ulur shkëlqimin e ekranit ose duke marrë një njoftim.

-Aktivizon funksionin për t’i kujtuar përdoruesit të qëndrojë dhe të lëvizë çdo periudhë të caktuar.

Vlen të përmendet se aplikacioni do të paralajmërojë përdoruesin për mënyrën e saktë që ai specifikoi më parë në cilësimet, gjatë shfletimit, dhe jo gjatë shikimit të videove, me kontroll të kohës. Kur ndryshon këndi i përkuljes, kaseta mund të tërhiqet lart.

 

1


Etiketa:

CLOSE
CLOSE
Pas