fbpx

KMR

Del në shitje për 8 milionë dollarë ishulli “Parajsë”

               Publikuar në : 21:00 - 15/09/18 |
mapo.al

Një ishull tropikal, me plazhe me rërë dhe gjelbërim mahnitës, i denjë për t’u quajtur “parajsa” në tokë ka dalë në shitje.


E për çmimin “modest” prej 8 milionë dollarësh, Ishulli Lataro, i cili shtrihet në brigjet e Vanuatit në Paqësorin e Jugut, përmban akomodim luksoz dhe kafshë të egra, duke përfshirë shqiponja dhe gaforre të rralla.

Rreth 90 % e ishullit është i gjelbëruar e me pemë të larta, teksa 4 km2 e terrenit rrethohet nga oqeani blu.
 


Etiketa: , ,

Pas