Aktualitet

Del Piero: Futbolli i Zidane ishte bio, bëri gjëra të jashtëzakonshme
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:50 - 01/05/20 |
mapo.al

Alessandro del Piero foli për trajnerin aktual të Real Madridit, ish-shokun e tij të skuadrës, në një “live” në Instagram: “Ishin pesë vite të mrekullueshme me të. Ai, gjithashtu, i dha shumë Realit dhe kombëtares franceze.Zizou, kur arriti te Juventusi, ishte një djalë i heshtur, shumë i përulur, por u integrua mjaft mirë në grupin tonë.


Në Torino u rrit shumë, edhe pse tashmë kishte cilësi. Në fakt, te Juventusi u përmirësua në shumë aspekte, gjë që e ka pranuar edhe vetë në kaq shumë raste.
E përsëris, ishin pesë vite të mrekullueshme. Ne ishim në gjendje të fitonim më shumë, nga këndvështrimi i lojës, kënaqësisë, teknikës…Zidane ishte vetë futbolli i pastër, bio. Ajo që bëri ishte e jashtëzakonshme”.


1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas