Sport

Del video që tregon sesi Norwich mposhti filozofinë e Pep Guardiola

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:03 - 16/09/19 |
mapo.al

Norwich zhvilloi një ndeshje të madhe ndaj Manchester City, duke fituar me rezultatin 3-2, në një ndeshje ku iu mungonin 11 lojtarë dhe ishin me 2 portierë rezervë në skuadër.


Fryti i të gjithë kësaj fitoreje është përmbledhur në një video mbi një minutë nga vetë klubi i Premier League, ku tregon sesi e shkatërruan të gjithë strategjinë e Pep Guardiola, që kishte udhëzuar skuadrën e tij që të bënte presion lart.


Në video duken qartë sesi lojtarët e Norwich, pasojnë me qetësi dhe saktësi, lëvizin në zona të ngushta dhe krijojnë hapësira për njëri-tjetrin duke futur në kuadrat yjet e Manchester City.Etiketa: , , , ,

Pas