Aktualitet

Delegacioni për lirinë në medias vjen në Tiranë pas përgjimeve


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:36 - 18/06/19 |
ro ot

Ditën kur kryeministri Edi Rama tha se do të padisë gazetarin gjerman, Peter Tiede për botimin e përgjimeve që duket se e imponojnë atë në manipulimin e zgjedhjeve,  një delegacion ndërkombëtar i organizatave të lirisë njoftoi se do vizitojë  Tiranën.


Lajmi është njoftuar prej tyre përmes rrjeteve sociale, ndërsa mësohet se delegacioni ndërkombëtar i organizatave të lirisë së medias do të qëndrojë në Tiranë deri më 21 qershor.


Delegacioni do të takohet me gazetarë, përfaqësues të shoqërisë civile, dhe anëtarë të tjerë të medias për të përcaktuar gjendjen e lirisë së medias dhe për të mbrojtur lirinë dhe sigurinë e gazetarëve.Një ditë më parë, kryeministri Edi Rama tha se do të dërgonte në gjyq gazetarin gjerman Peter Tiede për publikimin e përgjimeve në të përditshmen “Bild”

Lexo edhe :  Takimi me komandantin e KFOR, Kurti: S’kam informacion për ndërhyrje në veri1


Etiketa: , , , ,

Pas