ShowBizz

Delinda Disha: Covid-19 është mashtrim (Foto)


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:52 - 16/06/20 |
mapo.al

Delinda Disha mendon se Covid-19 është një mashtrim i madh.


Gjatë një status në Instastory aktorja ka shkruar: “COVID-19 është një mashtrim i madh për të hapur panik në popullsi për të bërë vaksinën.


Por ne duhet të jemi të gjithë bashkë për t’i thënë jo.Një gënjeshtër që po i shkatërron njerëzit psikologjikisht dhe ekonomikisht”
  

View this post on Instagram

 

A post shared by Delinda Disha (@delinda_disha) on


Këtij mendimi i bashkohet dhe këngëtari kosovar Labinot Tahiri  i cili po dhe ky është shprehur se  “koronavirusi është një gënjeshtër’’.

Image

“10 mijë vetave ua kam dhënë dorën. Unë e di do të dalë një njeri me ndikim  ndërkombëtar në mbarë botën që do të thotë që ky virus është gënjeshtër. A jemi 20 veta bashkë? Më thoni pas një jave nëse do të sëmuret njeri, nëse dikush infektohet nga unë, mbaj përgjegjësi për juve dhe shkoj në burg për juve” tha Tahiri.

 

View this post on Instagram

 

PROTESTA E RADHES PARA QEVERISË DITËN E HËNE ORA 11:00 Ju thras të gjithëve pronarë të restauranteve dhe Estradë! Të dashur qytetarë dhe kolegë, secili prej nesh ka të drejtë me reagu kur dikush ua mohon bukën e gojës femijëve tanë, pa marrë parasysh se kush je ti, apo jam unë! Të dashur kolegë, ju më nuk punoni qe 4 muaj, derisa Viva, Elkosa, Baushtella e biznese te tjera se kane ndal asnjë moment punën. Të dashur vëllezer, per me ua ndalë gojen shpirtligëve punova 3 muaj në pandemi, me ju tregu qe Labi s’jeton vetem per bo… e vet, por mendon për të gjithë! Dmth. në 30 komuna kemi dërguar ndihma! Në 5 vende tjera (qytete të trojeve shqiptare mbi 50 mijë euro). Mbi 20.000 nëpër shume vende… nuk e di si kanë me komentu lirine e shprehjes dhe te drejten time disa kolegë apo qytetarë, kur unë kam femijë dhe duhet të i’u dërgojë bukë edhe atyre. Derisa në tubime e mbledhje, në parlament e qeveri mblidhen, edhe ashtu si gjen asgje ata se kanë mbrojte në të 4 anët, as VIRUSI SI KAP, atehere as ne nuk përbejmë rrezik! Unë jam tani i gatshëm për protestë nëse ju nuk jeni me lajmroni ne instagram, mos keni frik se ju i beni ata të lartë që udheheqin shtetin kush do qoft. Zani i artistit është i rendesishëm. ESTRADA KOSOVË E SHQIPËRISË Shperndajeni me sallone me të gjitha që ka të bej gastronomia ne vendin tonë po ashtu estrada!

A post shared by Labinot Tahiri FKSH✨ (@labinottahiriofficial) on

1


Etiketa:

CLOSE
CLOSE
Pas