Aktualitet

Dëmet nga tërmeti, prokuroria kërkon burg për këta të arrestuar (EMRAT)


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:05 - 17/01/20 |
mapo.al

Prokuroria e Tiranës ka kërkuar “arrest me burg” për disa prej ish-zyrtarëve që u arrestuan pas operacionit të ndërmarrë në kryeqytet në lidhje me dëmet e shkaktuara nga tërmeti i 26 nëntorit.


Organi i akuzës ka kërkuar masën e sigurisë “arrest në burg” për Fatbardh Plakun, ish-kryetarin e komunës së Farkës dhe Besnik Fuçin, ish-kryetarin e komunës Kashar.


Ndërkohë, për Faik Fejzon, prokuroria ka kërkuar masën “arrest në shtëpi”, ndërsa “arrest në burg” për Vjollca Hoxhollin.Në kuadër të këtij megaoperacioni u lëshuan 40 urdhër-arreste, ku mes të arrestuarve ka zyrtarë, ish-zyrtarë dhe ndërtues.
Të ndaluarit që do marrin masen e sigurisë në gjykatë sot:Naim Shehi

Pellumb Korfuzi

Fejzi Dyrmishi

Adhurim Qehajaj

Hekri Disha

Ndoc Pepkolaj

Stela Maze

Ali Dyrmishi

Zhaneta Tagani

Besnik Fuçia

Gerti Çaliku

Qirjako Gjerko

Fatbardh Plaku

Merita Kushe

Jan Ikonomi

Bukurije Halili

Vjollca Hoxholli

Anila Harxhi

Shefqet Doda

Reiz Fejza

Mehmet Felahi

Hodo Gjoni

Artur Skela

Agim Eski

Bukuri Halili

Pellumb Korfuzi

Adhurim Qehaja

Ermir Çina

Asqeri Xhanari

Naim Shehi

Gezim Shkalla

Shpetim Kerçiku

Luan Beta

LEXO EDHE: 

Dalin para gjykatës 31 të arrestuarit për dëmet nga tërmeti në Tiranë

1


Etiketa: , , , ,

Pas