Aktualitet

Demokratët grisin fletët për Nikollën, aleatët e Bashës hedhin votën në kuti


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:13 - 10/09/21 |
mapo.al

Ndërkohë që deputetët e grupit parlamentar të Partisë Demokratike po grisin të gjithë fletët e votimit për Lindita Nikollën si kryetare të Kuvendit, aleatët po vijojnë me procedurën.


Kreu i PBDNJ, Vangjel Dule ishte i pari që votoi duke hedhur fletën në kuti. Gjithashtu edhe kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi bëri të njëjtën gjë. Po ashtu, edhe deputetët e LSI, Agron Çela, Petrit Vasili dhe Erisa Xhixho votuan sipas procedurës.


Kujtojmë se Lulzim Basha i ka udhëzuar të gjithë deputetët që të votojnë kundër Lindita Nikollës, ndërsa demokratët po demostrojnë kundërshtinë e tyre edhe duke grisur fletën.LEXO EDHE:
Demokratët grisin fletët e votimit, Rama i mbledh dhe i fut në qese (FOTO)1


Etiketa: , , , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas