Aktualitet

Demokratët s’ju duan, a do jepni dorëheqjen? – Përgjigjet Lulzim Basha


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:04 - 20/10/21 |
mapo.al

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka mohuar edhe njëherë se do të japë dorëheqjen.


Në një konferencë për mediat, Basha u pyet nga gazetarët se sipas një sondazhi 80% e demokratëve nuk e duan, dhe a do të jepte dorëheqjen për të mos e përçarë partinë.


Basha tha se sipas sondazheve të tij 95% të demokratëve duan që të vazhdojë betejën.“Sipas sondazheve të mia 95% e demokratëve kërkojnë që unë të udhëheq betejën kundër regjimit Rama-Doshi dhe mbështesin agjendën e prezantuar nga unë për të pastruar llumin në politikë,” tha Basha.
2
Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas