Aktualitet

Dëmtimi i Hysajt, Napoli: Nuk do jetë gati për Shqipërinë!

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:40 - 07/10/19 |
mapo.al

Klubi i Napolit, ka dalë me një deklaratë zyrtare, pas dëmtimit të rëndë të Elseid Hysajt, në sfidën e sotme ndaj Torinos.Mbrojtësi i Kombëtares, ra me kokë gjatë një përplasje me Ansaldin në minutën e 33′ të takimit, ndërkohë që Napoli ka bërë edhe njoftimin mbi gjendjen e lojtarit, teksa shkruan se ai nuk do të jetë i gatshëm për takimet e Shqipërisë.


“Hysaj ka pësuar një thyerje të pjesshme të kockës në pjesën e kraharorit. Pas një ekzaminimi klinik dhe radiologjik, kjo ishtediagnoza e fundit për Elseid Hysajn, i cili doli nga sfida pas një përplasje në takimin mes Torinos dhe Napolit. Mbrojtësi nuk do të jetë i gatshëm për sfidat e Kombëtares Shqiptare”, shkruan Napoli në një komunikatë zyrtare.
1

Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas