Aktualitet

Thyerja e stolave te “Air Albania Stadium”, reagon ashpër Rama: Autorët pas hekurave

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:41 - 22/02/20 |
mapo.al

Kryeministri Edi Rama ka reaguar ashpër pas publikimit të pamjeve nga impianti “Air Albania Stadium”, të cilit i janë dëmtuar disa stola gjatë ndeshjes Kukësi-Tirana, mbrëmjen e kaluar. Pamjet e shëmtuara kanë bërë xhiron e rrjeteve sociale ditën e sotme, ndërsa reagimet kundër asaj që ka ndodhur në impiantin modern, kanë qenë nga më të fortat.


Por kreu i qeverisë ka shkuar edhe më larg, duke kërkuar vënien para ligjit të përgjegjësve dhe ndalimin përjetë për të hyrë në stadiumet tona.Postimi i Ramës
Uroj që një orë e më parë, këta lloj katërkëmbëshash të mbyllen pas hekurave që zgjaten deri në tavan dhe të ndalohen përgjithnjë të hynë në stadiumet tona, bash ashtu siç e parashikojnë NENET E REJA të Kodit Penal të Republikës së Shqipërisë KUNDËR DHUNËS NË SPORT👊Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas