Kronika

Dënohet inspektori i IKMT Fatmir Metaj, prishi 4 objekte…
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:13 - 14/12/18 |
mapo.al

Gjykata e Tiranës ka dënuar me 1 vit burg inspektorin e Inspektoratit Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit, Fatmir Metaj.


Gjithashtu Fatmir Metaj është dënuar me 3 vite pezullim detyre pasi akuzohet për ‘shpërdorim detyre’.


Sipas Prokurorisë së Tiranës, Metaj u mor i pandehur për prishjen e katër objekteve, një prej tyre me leje ndërtimi dhe tre objekte në proces legalizimi në Tiranë dhe Vaqarr.Sipas Prokurorisë, objektet e prishura në kundërshtim me ligjin janë realizuar përgjatë viteve 2013-2014 dhe kanë qenë të ndërtuara në rrugën ‘Mihal Grameno’ dhe përgjatë rrugës së Vaqarrit.


42090712 555452291575008 8787442678900981760 N (1)


 


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas