Aktualitet

Denoncime dhe mospërputhje me deklarimet, KPA shkarkon prokurorin Anton Martini


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:26 - 10/06/21 |
mapo.al

Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka shkarkuar nga detyra prokurorin Anton Martini. Komisioneri Publik më herët ankimoi vendimin për Anton Martinin, i cili është kandidat për prokuror në SPAK.


Martini u konfirmua në detyrë nga shkalla e parë e Vettingut, por Komisioneri Publik e ankimoi vendimin në KPA duke gjetur mospërputhje të atyre çfarë deklaron Anton Martini nga ato që i janë gjetur, 3 dosje ku dyshon Komisioneri Publik si dhe disa denoncime.


KPK e konfirmoi në detyrë në fund të janarit 2020, ndërsa KPA vendosi sot shkarkimin e Martinit.1Etiketa: , ,

Pas