Aktualitet

Denoncimi i Berishës: Rama urdhëron lirimin e Klement Balilit


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:30 - 19/02/21 |
mapo.al

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka hedhur akuza se po planifikohet lirimi nga burgu i Klement Balilit, i njohur si “Eskobari i Ballkanit”.

Përmes një postimi në Facebook, Berisha shkruan se me urdhër të Ramës dosja e Balilit është dërguar për gjykim në Elbasan, me qëllim lirimin e tij nga burgu, siç ka ndodhur edhe me eksponentë të tjerë të krikmit në vend.


Sipas Berishës shkak i këtij urdhëri është janë bëë videot e orgjive  me të cilat Balili kërcënon Ramën, Ahmetajn dhe disa zyrtarë të tjerë të rilindjes.
Postimi i Berishës:


Edvin Droga urdheron lirimin e Eskobarit te Ballkanit.


Klement Balili drejt lirimit me urdher te Rames.

Edvin Droga i dergon dosjen e Balilit gjykates se Elbasanit, me te cilen liroi nga 4 denimet perjete per vrasjen e kater oficereve  Dritan Dajtit.

Shkaku jane videot e orgjive te vet Rames, Ahmetaj etj , te cilat Eskobar i perdori per marrveshjen e dorezimit me kusht. sb

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas