Kryesore

Denoncimi i Salianjit: Basha është përgjuar nga Policia e Shtetit


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:47 - 11/03/19 |
ro ot

Sonte është publikuar një video, ku dyshohet se lideri i opozitës Lulzim Basha është përgjuar me kamera nga Forca Operacionale e Policisë së Shtetit. Ky material është publikuar nga Ervin Salianji në emision “Open” në TCH.


Duket një kamera e vendosur përballë selisë së PD-së në audio dëgjohet një zë që presupozohet të jetë polici: “Mos u tembni se unë jam gjithë ditën këtu”.


Nuk dihen ende rrethanat se si një makinë policie qendron në hyrje të PD-se dhe mban nën survejim Bashën. Prokuroria pritet të sqarojë këtë moment që u konsiderua skandal në emisionin “Open”.1
Etiketa: , , , , , ,

Pas