Aktualitet

Denoncimi/ Suel Çela dhe Kelmend Xhaferri mjekohen në spital privat, në Tiranë














Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:00 - 23/04/21 |
mapo.al

Nga përplasja me armë zjarri në Elbasan, ku humbi jetën Pjerin Xhuvani, dyshohet se kanë mbetur të plagosur edhe Suel Çela e Kelmend Xhaferri.






Policia nuk thotë zyrtarisht se ata kanë qenë të përfshirë në përplasjen me armë zjarri me ish-efektivin e RENEA, Arbër Paplekaj, por vetëm është shpallur në kërkim Kelmend Xhaferri, i cili ka qëlluar me armë zjarri.


Por, një denoncim i mbërritur në adresën e ish-kryeministrit Sali Berisha, pretendon se Suel Çela dhe Kelmend Xhaferri kanë marrë plagë në trup nga armë zjarri dhe po mjekohen në një spital privat në Tiranë.







Po i njëjti burim thotë se menjëherë pas ngjarjes, Çela dhe Xhaferri janë dërguar në Labinot, te ndërmarrja e Gjergj Lucës, por kjo mbetet për t’u verifikuar.

Lexo edhe :  Rama e largoi nga Elbasani, Balla prezantohet në Fier si drejtues politik


Postimi i Berishës
Krimenelet Suel Çela dhe Kelmend Xhaferi mjekohen ne nje spital privat ne Tirane! Rama ka urdheruar sjelljen e tyre nga Labinoti per mjekim ne Tirane. sb



Pershendetje dr Kam inf qe Suel Cela dhe kel Cami kane mbetur te plagosur ne shkembimin e zjarrit ne Elbasan.Ata nga vendi iu ngjarjes policia jo ne spital si te plagosurit e tjere sepse jane ne kerkim por i ka transportuar ne Labinat te ndermarrja e Gjergji Luces. Duket se gjendja e tyrr eshte perkeqesuar dhe po ate mbasdite me urdher direkt te Rames dhe nen kujdesin e Taulant Bego Yaris ata jane transopertuar te shoqeruar edhe nga Policia per mjekim ne nje spital privat ne Tr

3


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas