Aktualitet

Denoncimi te Berisha: Ulen me 27000 lekë pagat e mësuesve
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:37 - 31/08/19 |
mapo.al

Ish-kryeministri i Shqipërisë Sali Berisha, nëpërmjet faqes së tij zyrtare në ‘Facebook’, ka publikuar një mesazh nga një qytetar, ku thuhet se pagat e mësuesve me arsim të mesëm profesional janë ulur me 2700 lekë të reja.


Postimi i plotë


Ulen me 27000 leke pagat e mesuesve.
Vendim tjeter anti arsim i xhahilit Edvin Mafia! sb


Miremengjes z Berisha.Qeveria Rama arriti deri atje sa te ule pagat e Mesuesve me arsim te mesem profesional kesaj elite qe i ka kushtuar me shume se 35 vjet arsimimit te shume brezave. Dhe jo pak por 27 mije lek te vjeter. Me fal por je e vetmja mundesi per ta bere publike sepse SPASH e ka kyqur gojen.. Ky ndryshim ne strukturen e pagave ul nga 20 perqind te pages ne 15 perqind pagesen per kategorine e pare te mesuesve ne arsimin fillor (emertim i ndryshuar ne kete vendim te KM me nr 421 date 26.06.2019.Falemnderit…me shume politike se ekonomike.Etiketa: , ,

Pas