Aktualitet

Denoncimi tek Berisha: I karantinuari vdiq në hotel, ngjarja u fsheh me urdhër të Ramës


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:48 - 26/04/20 |
mapo.al

Denoncimi i një qytetari është publikuar nga ish-kryeministri Berisha këtë mbrëmje.


Denoncimi lidhet me vdekjen e një qytetari në një hotel në Durrës, në të cilin ishte karantinuar.


Qytetari shprehet se personi që ka humbur jetën është Bajram Luzi, dhe ngjarja është mbajtur e fshehtë pasi viktimës nuk i ishte ofruar kujdes mjekësor.Denoncuesi thekson gjithashtu se ngjarja është fshehur me urdhër të Edi Ramës. Trupi i viktimës është dërguar menjëherë nga hoteli në morg.
Postimi i Berishës:Nje krim i shemtuar ne karantinen Rama – Abazi ne Golem!

Vdes i semuri me kancer stomaku stadi i katert ne hotel pa asnje kujdes mjekesor.

Ate e sollen para kater ditesh nga Rinasi dhe e ndryne ne hotel per ta zhvatur Rama me Sadri Abazin.

Prefektja e Tiranes dhe Rebani Droga bene gjithçka per ta fshehur vdekjen tragjike me urdher te Rames.

Shpreh ngushellimet e mia me te ndjera familjes se viktimes dhe denoj me ashpersine me te madhe si çnjerezore dhe kriminale ndryrjen e te ndjerit ne hotel vetem e vetem per ta rrjepur edhe ditet e fundit te jetes hajdutet e te vdekurve Rama-Abazi.

Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital. sb

Pershendetje dr po te informoj sevKeta mbajten te semure terminal me tumor ne karantine ne hotel I kthyer nga jashte dhe ju vdiq dije ne hotel. Prefektja e Tiranes dhe drejtori I policise rebani jaupi ju mbushen mendjen familjareve mos ta benin mediatike. Rasti eshte nga fshati Lapardha e Beratit

Eshte informacion i sakt ju be autopsia dje ne mengjes Bajram Luzi eshte emri i tij kishte mbrritur para kater ditesh ne Rinas dhe e çuan me detyrim ne Golem nd Hotel me kancer stomaku stad i katert.Ai vdiq ne hotel dhe te vdekur nga hoteli e nisen nd morg.

 

Lexo edhe :  Studimi/ Pacientët me kancer reagojnë mirë ndaj vaksinave të koronavirusit

 

1


Etiketa: , , , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas