Aktualitet

Denoncimi: Zyrtarët e bashkisë Kavajë po vjedhin ndihmat për banorët


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:49 - 28/11/19 |
mapo.al

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar një denoncim që vjen nga një qytetar në Kavajë, ku ky i fundit akuzon zyrtarë të bashkisë Kavajë, se po vjedhin magazinat me ndihma për banorët e prekur nga tërmeti.


Denoncimi tek Berisha


Ne Kavaje zyrtaret e bashkise vjedhin te gjithe magazinen!
Lexoni lajmin e fundit per vjedhjen e ndihmave per ata qe kane humbur nga termeti kursimet dhe mundin e jetes tyre! Turp, njemije here turp o kriminele! sbKan ardhue nje sasi e madhe me ndihma ne qytetin e Kavajes.
Bashkia i ka magazinuar ne shkollen 3 Deshmoret dhe ka vene punojesit e saj për t’i ruajtur. Policine Bashkiake a kryepleqtë nuk e di.
Por sapo me informuan se te gjitha ndihmat jane vjedhur ne keto momente.
E gjithe palestra e shkolles 3 Deshmoret eshte boshatisur komplet nga papergjegjshmeria e Bashkise.
Nuk kam fjale, Zoti i vrafte keta halabake qe arrijnë te vjedhin edhe buken dhe ndihmat e njerezve ne kete situate te trishte.
Etiketa: , , ,

Pas