Aktualitet

Depresioni ndërpret karrierën e ish-sulmuesit të Liverpool


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:26 - 13/09/21 |
mapo.al

Craig Bellamy nuk do jetë asistent i Vincent Kompany te Anderleht.


Shkak është bërë depresioni i rikthyer, me ish-sulmuesin e Liverpul që tashmë ka vendosur të jap dorëheqjen nga detyra e besuar pak vite më parë.


Bellamy ka nisur të trajtohet nga depresioni prej tre vitesh, por vetëm në majin e vitit të shkuar zbuloi se vuante nga kjo sëmundje.42-vjeçari uellsian e konfirmoi largimin pas fitores 7-2 që Anderleht mori kundër Mechelen.Bellamy në karrierën e tij ka luajtur 78 sfida, duke shënuar edhe 19 gola.Gjatë eksperiencës si futbollist, ai ka veshur fanella të shumta kryesisht në Mbretërinë e Madhe, si ato të Norwich, Liverpool, Manchester City dhe Cardiff.

Në karrierën e tij si trajner, Belami drejtoi ekipin U-21 të Anderlehtit.

4


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas