Aktualitet

Deputetët që votuan kundër ndryshimeve Kushtetuese

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:10 - 30/07/20 |
mapo.al

Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar me 106 vota pro ndryshimet Kushtetuese. 10 deputetë kanë votuar kundër këtyre ndryshimeve, ndërsa 6 deputetë nuk morën pjesë në votim.


Në seancën e sotme ishin të pranishëm 116 deputetë, ndërsa 6 munguan, mes tyre 3 për arsye shëndetësore. Në seancë mungonin Enada Kapllani dhe Ligoraq Karamelo, ndërsa nuk votoi Ambra Borova. Ndërkohë në sallë nuk morën pjesë për shkak të prekjes nga COVID-19, 3 deputetët Artur Roshi, Elio Hysko dhe Ralf Gjoni.


Kundër kanë votuar deputetët:


Adriatik Alimadhi


Fatjona Dhimitri

Gjetan Gjetani

Kujtim Gjuzi

Elda Hoti

Lefter Maliqi

Erjon Piciri

Artur Roshi

Zef Shtjefni

Suzana Topi


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas