Kryesore

Deputeti i PS-së, me këmbë të thyer voton shembjen e teatrit…


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:39 - 25/10/18 |
mapo.al

Kuvendi në seancën e sotme kishte në rendin e ditës, disa ligje shumë të rëndësishme siç ishte ligji për mbylljen e lojërave të fatit, por dhe dekreti i Presidentit Ilir Meta për Teatrin Kombëtar.


43576701_2191984054400944_3171885604963090432_n


Ditët  e fundit i gjithë debati politikë ishte fokusuar në këto dy çështje dhe siç është raportuar më herët, Rama u kishte dhënë urdhër të gjithë  deputetëve që të mos mungonte asnjë ditën e votimit.Ky urdhër vlente dhe për deputetin e Krujës, Rrahman Rraja, i cili gjata javës së kaluar u pa me patericë, teksa dilte nga Prokuroria për të dëshmuar për dosjen “Xhisiela”.
Rrahman RrajaSi herët e kaluar edhe sot ligjvënësi edhe pse ishte me patericë, u detyrua që të ngrihej nga shtrati dhe të shkonte në votim.

Lexo edhe :  Lubonja: Berisha ra viktimë e asaj që inauguroi me Fatos Nanon

Ardhja e tij në Kuvend me këmben e thyer, mori vëmendjen e mediave të cilat “zbuluan” dhe mjetin që ai lëviz.

43770218_2191984527734230_8525955526503170048_n

Rraja është fotografuar nga fotografi Agim Rama, teksa afrohet ambienteve të Kuvendit, dhe kur del nga mjeti i tij luksoz që kap shifra të larta në treg.

43771627_2191984407734242_3032376090707361792_n

Më pas Rraja na ngritur kartonin jeshil për t’i dhënë fund lojërave të fatit në vend dhe për ligjin që i hap rrugë shembjes së godinës së Teatrit Kombëtar.

agim rama

FOTO/ Deputeti i PS shkon me paterica në Kuvend, të votojë shembjen e Teatrit

 

 

1


Etiketa: , , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas