Aktualitet

Derbi ekipesh shqiptare në Ligën e Konferencës


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:12 - 15/06/21 |
mapo.al

UEFA hodhi sot shortin për raundin e parë të Champions League dhe Liga e Konferencës. Ekipet shqiptare si Teuta, Vllaznia, Partizani dhe Laçi njohën kundërshtarët e tyre.


Kampionët do të luajnë përballë moldavëve të Sheriff Tiraspol, një ekip me mjaft përvojë në kompeticionet e Europës.


Ndërsa tre ekipet e Europa League Conferencë, në letër kanë përballë rivalë më të lehtë. Laçi do të ndeshet me Podgoricën e Malit të Zi, Vllaznia me Shiroki Brijeg të Bosnje Hercegovinës dhe Vllaznia kundër Sfintul Gheorghe të Moldavisë.Mirëpo, ajo që ka marrë një vëmendje të veçantë, ka qenë përballja e disa ekipeve shqiptare jashtë kufirit, me njëri-tjetrin.Sfida këto mjaft interesante si Shkupi i Maqedonisë së Veriut kundër Llapit të Kosovës. Ndërsa Drita e Gjilanit do të ndeshet me Deçiçin e Tuzit në Mal të Zi.

Lexo edhe :  VIDEO/ Gabim amatoresk i Strakoshës, Lazio humbet në Turqi


1


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas