Aktualitet

Derbi i Londrës mbyllet në paqe, barazon Chelsea me Tottenham  
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:21 - 29/11/20 |
mapo.al

Chelsea dhe Tottenhami e kanë mbyllur me rezultatin 0-0 ndeshjen mes tyre. Të dy ekipet kishin nevojë për fitoren për të vazhduar kryesimin, ndersa duket se “Spursave” të  Jose Mourinhos u shkon me shumë për shtat.“The Special One” mbetet në krye të klasifikimit duke ndarë vendin e parë së bashku me Liverpoolin. Ndeshja e sotme ishte shumë e luftuar, por rastet e pastra për shënim munguan.


Blutë e Londrës ishin më kërkues, ndërsa Tottenhami u përpoq me kundërsulme. Lampard dhe Mourinho, ndryshe nga ndeshja tjetër, u shfaqën më të qetë dhe nuk kishin grindje mes tyre.
1

Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas