Sport

Derbi i Londrës, vemendja e botës tek dueli i kampionëve


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:11 - 25/09/21 |
mapo.al

Në Stamford Bridge, zbresin dy ekipet legjendare sot në drekë, në orën 13.30, Chelsea dhe Manchester City.


Derbi anglez do të marrë shumë vemendje. Në tre ndeshjet e fundit, Chelsea e ka mundur skuadrën e Guardiolës, përfshirë edhe finalen e Champions League të sezonit të shkuar.


Londinezët janë në krye të tabelës, teksa nuk kanë humbur asnjë prej 5 ndeshjeve të para.Manchester City nuk e ka nisur edhe aq mirë këtë sezon.Trajneri gjerman i Chelsea, Tuchel po konfirmohet dita ditës si një menaxher i zoti, megjithatë ai nuk pranon ti përgjigjet pyetjes se kush është më i mirë, ai apo Guardiola.Ndërkohë, spanjolli, është duke shkuar drejt rekordit, si menaxheri me më shumë fitore dhe trofe për Manchester City.

Aktualisht, Manchester City është kampioni në fuqi i Premier League, ndërsa Chelsea është kampioni i Champions League.

88


Etiketa: , , , ,

Pas