Sport

Derbi i Madridit, Real shpartallon Atletikon


               Publikuar në : 18:25 - 09/02/19 |
mapo.al

Reali i Madridit ka shpartalluar sot Atletikon e Madridit në derbin e famshëm të kryeqytetit. Galaktikët treguar vendosmëri dhe u shfaqën me forcën e tyre të njohur. Në fillim Real kaloi në avantazh me Casemiro, por Griezman i dha shpresë ekipit të tij duke barazuar në minutën e 25. Pjesa e parë nuk u nda në paqe, kur në mbyllje të saj shënoi me penallti Sergio Ramos. Ndeshja ishte mjaft e ashpër dhe pari shumë ndëshkime me kartona të verdhë, ku nuk mundoi as largimi nga ndeshja prej arbitrit të Thomas së Atletikos. Pjesa e dytë ishte më e kujdeshme, dhe Real shtangu vendasit e Atletikos në minutën e 74 me një gol fantastik nga Gareth Bale. Reali i Madridit me këtë fitore ngjitet në vend të dytë, dhe ndjek Barcelonën që kryeson me 5 pikë La Ligën.Etiketa: , , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas