Aktualitet

Derbi/ Partizani kalon në avantazh, shtanget Tirana (FOTO)


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:38 - 29/09/19 |
mapo.al

Po luhet pjesa e parë e sfidës Tirana-Partizani. Derbi kryeqytetas këtë të dielë i ofroi të gjitha. Emocion, përleshje, tifozeri të zjarrtë, koreografi spektakolare dhe së fundmi gol. Minutat e para Tirana e nisi vrullshëm, por ishin kampionët në fuqi ata që shënuan në minutën e 27’ me Corderon, duke shtangur “bardhë e blutë” që kanë 5 vjet pa e fituar këtë derbi historik. Vetëm një minutë më vonë “të kuqtë” shënojnë golin e dytë me Solomon.


<
>
WhatsApp Image 2019-09-29 at 19.31.54 WhatsApp Image 2019-09-29 at 19.31.54 (1) WhatsApp Image 2019-09-29 at 19.31.55 (1) WhatsApp Image 2019-09-29 at 19.31.55 WhatsApp Image 2019-09-29 at 19.31.56 WhatsApp Image 2019-09-29 at 19.31.56 (1) WhatsApp Image 2019-09-29 at 19.31.57 WhatsApp Image 2019-09-29 at 19.31.57 (1) WhatsApp Image 2019-09-29 at 19.31.58 (1) WhatsApp Image 2019-09-29 at 19.31.58 WhatsApp Image 2019-09-29 at 19.31.59 (1) WhatsApp Image 2019-09-29 at 19.31.59 WhatsApp Image 2019-09-29 at 19.39.33 WhatsApp Image 2019-09-29 at 19.39.34 WhatsApp Image 2019-09-29 at 19.39.34 (1) WhatsApp Image 2019-09-29 at 19.39.35 WhatsApp Image 2019-09-29 at 19.39.36
1


Etiketa: ,

Pas