Sport

Derbi shqiptarësh në Serie A, Atalanta sfidon Empolin


               Publikuar në : 20:19 - 15/04/19 |
mapo.al

Atalanta do të luajë një ndeshje të rëndësishme në mbrembje ndaj Empolit. Pak derbi mes shqiptarëve në fushën e lojës pasi te Ataltanta luajnë Gjimshiti dhe Berisha, ndërsa te Empoli, Veseli.


Atalanta kërkon Champions Leguan ndërsa Empoli mbijetesën pasi renditet në vendin e 18-të me 28 pikë. Në fushë nga minuta e parë nuk do të ketë derbi pasi as Gjimshiti dhe as Berisha nuk do të jenë titullarë, ndërsa Veseli do të startojë nga minuta e parë.

 


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas