Aktualitet

“Derë më derë”/ Berisha publikon videon nga takimet e Salianjit në Korçë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:14 - 13/02/21 |
mapo.al

Demokratët kanë nisur fushatën për zgjedhjet parlamentare të 25 prillit, duke kontaktuar dhe biseduar me qytetarët derë më derë. 

Një prej tyre është edhe ish-deputeti Ervin Salianji, i cili po vijon takimet e afërta me banorët në Qarkun e Korçës. Qytetarët denoncojnë papunësinë, mungesën e të ardhurave si dhe mosrritjen e pensioneve edhe pse mbetet i vetmi mjet mbijetese për moshën e tretë.


Një nga videot e takimeve të Salianjit, është shpërndarë edhe nga ish-kryeministri Sali Berisha në Facebook, i cili shkruan se “trokitja derë më derë është trokitje zemër në zemër“.
“Miq, trokitja derë ne dere eshte trokitje zemer ne zemer. Ndiqeni dhe shperndajeni sipas deshires kete video te bisedave me qytetaret te ish deputetit Salianji. sb“, shkruan Berisha.


 

Lexo edhe :  Pritje madhështore në Korçë - Kryemadhi: Do t’i kthejmë të rinjtë nga mërgimi

LEXO EDHE: 

“Shqiptarët jetojnë me borxhe” – Salianji: 8 vite keqqeverisje, çmimet u rritën

1


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas