Aktualitet

Derek Chauvin, polici famëkeq që vrau George Floyd, përballet edhe me një akuzë tjetër

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:17 - 23/07/20 |
mapo.al

Derek Chauvin, polici që akuzohet për vrasjen e George Floyd, i cili u mbyt nga mungesa e fymëmarrjes e shkaktuar nga gjuri që Chauvin i vendosi në qafë, duket se do t’i duhet të përballet edhe me një akuzë tjetër.


Ai së bashku me gruan e tij akuzohen nga drejtësia amerikane për evazion fiskal, pasi nuk kanë shlyer detyrimet prej 38 mijë eurosh ndaj shtetit të Minesotas, duke iu fshehur taksimit nga punë të tjera përveç asaj të policit.


Gjithashtu, si ai, edhe bashkëshortja, nuk kanë deklaruar përgjatë viteve 2014- 2019 pasurinë prej 464 mijë dollarë. Chauvin mësohet se punonte dhe si ‘security’ apo roje nëpër restorante gjatë fundjavave.
Etiketa:

CLOSE
CLOSE
Pas