Aktualitet

Dëshmia tronditëse e Juli Emirit: Për pak na vranë

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:35 - 17/05/20 |
mapo.al

Aktorja dhe aktivistja në mbrojtje të Teatrit Kombëtar, Juli Emiri tregoi për televizionet momentet e para kur mësyu policia në ambjentet e godinës. Ajo tha se ishte në tarracën e Teatrit bashkë me Neritan Liçajn e disa të tjerë kur kanë hyrë forcat speciale.


Pati forcë dhe asnjë komunikim, sipas saj. Kur nisi goditja e godinës, Emiri, thotë se paralajmëruan policinë se ka njerëz brenda. Por sipas saj, përgjigja që morën ishte: Aty të rrinë.


Aktorja deklaron se ky është një moment i madh kthese. Ose Shqipëria bëhet një vend normal pas kësaj që ndodhi, ose ne kthehemi në diktaturë, pohoi ajo.


 


 

 


Etiketa: , ,

Pas