Aktualitet

Dëshmitari që Taulant Balla i beson më shumë se Bashës/ Bellanica: Flas me të vdekurit, pi duhan me ta


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:54 - 17/11/20 |
mapo.al

Dëshmitari kryesor i fushatës së ndërmarrë kundër Lulzim Bashës nga rilindja në Tiranë, ka folur për një emision televiziv në Prishtinë, dhe ka krijuar mjaft habi.

Milaim Bellanica është shprehur se ai çdo natë komunikon me të vdekurit dhe shkëmben duhan me ta.


Madje, ai thotë se edhe e ëma, e ka kapur dy herë në këtë situatë.
“Çdo ditë, më thonë si po shkel mbi gjakun tonë. Flas me ata, komunikoj me të vdekurit. Edhe pi duhan. I kam marrë duhanin, i kam thënë si nuk qohesh me pi duhan, ja kam marrë duhanin. Çdo ditë më thonë a të kujtohet kur ma more duhanin? E shoh trupin e tijna, vjen trupi e shoh, flas me ta. Dy herë nana me ka nxa tu folë me të vdekurit. Gjithkujt i duket absurde, por mua më ndodhin”, ka thënë Bellanica.

Lexo edhe :  Skandali me të dhënat e qytetarëve, Balla: SPAK të na hetojë

Bellanica ka denoncuar se kasetën e tij për masakrën e Krushës ja ka marrë Lulzim Basha.


Taulant Balla është shprehur se ai i beson më shumë Bellanicës, se Lulzim Bashës. Edhe sot, T.Balla deklaroi të njëjtën gjë, madje ftoi edhe gazetarët të bënin si ai.

Ndërkohë, Dashamir Peza, ish-deputet dhe mik i Edi Ramës, tha se kasetën në fjalë e ka marrë BBC dhe e ka transmetuar, me dëshirën dhe vullnetin e Melaimit.

 

1


Etiketa: , , ,

Share
Mbyll
CLOSE
CLOSE
Pas