Sport

Dështaku Bertolaçi në Serie A, mund ta stërvisë Gattuso sërish


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:24 - 08/10/19 |
ro ot

I blerë nga Milani 4 vjet më parë për 25 mln euro nga Roma (edhe pse ishte huazuar te Genoa), Andrea Bertolaçi luajti vetëm 42 ndeshje në tre sezone, pasi një sezon u huazua te Genoa. Një dështim total për investimin e bërë.


Mesfushori, pasi priti skadimin e kontratës këtë qershor që kaloi, ishte i lirë, por vetëm sot arriti të gjente skuadrën dhe e ka bërë duke firmosur me Sampdorian deri në fund të sezonit, pra 30 qershor 2020.


Por, Bertolaçi mund të gjejë trajnerin Gennaro Gattuson, i cili ka pasur sot një takim me presidentin Ferrero për stolin, por edhe Gianni de Biasi është kandidat i fortë.

1

Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas