Aktualitet

Dështon sërish gjyqi ndaj Shullazit/ Gjykata gjobit avokatët
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:58 - 06/06/19 |
mapo.al

Gjykata e Apelit ka shtyrë serish seancën ndaj grupit të Emiljano Shullazit. Shkak për këtë dështim të radhës është bërë mos paraqitja e avokatëve të palës mbrojtëse, të caktuar kryesisht nga Gjykata. Gjyqi u shoqërua mes debatesh mes të pandehurve dhe trupës gjykues. Të pandehurit kërkojnë të mos gjykohen nga kryesuesja Saida Dollani. Ndërkohë që Gjykata vendosi të gjobisë 2 nga avokatët për mos praninë e tyre me nga 5 mijë lekë. Seanca e radhës është vendosur më datë 18 qershor në orën 12:30.Etiketa: , ,

Pas