Aktualitet

Detaje/ Fabrika e Kralit u dogj për herë të tretë, dyshimet (VIDEO)


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:56 - 16/01/20 |
mapo.al

Një fabrikë dyshekësh u përfshi nga flakët në rrugën nacionale Kavajë-Rrogozhinë rreth orës 19:10. Fabrika ndodhet në pronësi të babit të kryetarit të bashkisë, Redjan Krali, Gjergji Kralit.


Burime për Mapo.al bëjnë me dije se është hera e tretë që fabrika përfshihet nga flakët. Policia dhe shërbimi i zjarrfikëses kanë shkuar menjëherë në vendngjarje për të mundësuar shuarjen e flakëve.


Paraprakisht dyshohet se zjarri është aksidental, por nuk përjashtohet mundësia e një ‘sulmi’ ndaj Kralit. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje, ku po vijon punën për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.LEXO EDHE: 
https://gazetamapo.al/kavaje-digjet-fabrika-e-babait-te-kryebashkiakut-te-kavajes-foto/Mapo siguron pamjet/ Momenti kur digjet fabrika e babait të kryebashkiakut të Kavajës


1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas