Aktualitet

Detaje/ Kontrolle në shkolla, tre persona kapen me armë dhe thika


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:13 - 18/10/19 |
mapo.al

Policia e Durrësit ka sekuestruar dy armë të ftohta dhe një pistoletë imituese, teksa ka vënë në pranga një person dhe dy të tjerë procedohen në gjendje të lirë.


Njoftimi i policisë


Në zbatim të planit të masave për rritjen e parametrave të sigurisë ka shtuar kontrollet, në veçanti në afërsi të shkollave dhe u arrestua në flagrancë shtetasi A. H., 43 vjeç, banues në Durrës, sepse në lagjen Nr. 1, Durrës është kapur me një thike pa leje.U procedua në gjendje të lirë shtetasi R. N., 16 vjeç, banues në Durrës, pasi gjatë kontrollit në ambientet e jashtme të një shkolle iu gjet dhe sekuestrua një thikë (biçak).Gjithashtu u procedua në gjendje të lirë shtetasi K. Gj., 28 vjeç, banues në Durrës, pasi në lagjen Nr. 1 u kap me pistoletë alarmuese (imituese).1


Etiketa: , ,

Pas