Aktualitet

Detaje/ Si i vodhi 30 mijë dollarë klientit drejtori i Alpha Bank

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:23 - 13/05/20 |
mapo.al

Zbulohen detaje të reja nga arrestimi i drejtorit të një filiali të Alpha Bank, Florant Nako.


Nako duke shfrytëzuar pozicionin e tij si drejtor dhe aksesin në llogaritë rrjedhëse i ka vjedhur një klienti 30 mijë dollarë.Vjedhja ka ndodhur nëpërmjet një transaksioni që Nako e ka kryer nëpërmjet e-mailit duke përdorur të dhënat e klientit.


35-vjeçari u arrestua nga Seksioni për Krimin Ekonomik dhe Financiar, në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë, si rezultat i një hetimi disamujor është bërë i mundur finalizimi i operacionit të koduar “Bankieri”./ BW 

LEXO EDHE: 

I vodhi klientit 30 mijë dollarë, arrestohet drejtori i bankës


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas