Aktualitet

Dha dorëheqjen, ish-ministri britanik kthehet në shtëpi me tren


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:25 - 12/08/19 |
mapo.al

Pasi dha dorëheqjen nga detyra e kancelarit të Thesarit, Philip Hammond për tre vite me rradhë ka qenë njeriu i dytë më i fuqishëm në Britaninë e Madhe.


Me ardhjen në detyrë të kryeministri të ri, Boris Jonhson, mbështetësit e Theresa May filluan të largohen një nga një, po ashtu dhe Hammond dha dorëheqjen.


Mediat britanike kanë publikuar një foto të ish-zyratrit më të lartë të qeverisë Britanike, teska ai është parë të largohet nga apartamenti nr.11 në Downing Street. Ai është larguar me metro.Teksa ka pasur edhe dy valixhe në duar, Philip Hammond ka pritur trenin në stacionin qendror të Londrës dhe është kthyer për në shtëpi.
 1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas