Aktualitet

Dha dorëheqjen nga LSI, Luan Rama takohet me pronarin e RTV ORA, Ylli Ndroqi


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:36 - 08/09/21 |
mapo.al

Pasi dha dorëheqjen nga të gjitha funksionet drejtuese në LSI, ish-zëvendëskryetari i kësaj partie Luan Rama deklaroi përpara disa ditësh në një intervistë dhënë për “News 24” se ka paraqitur një projekt në disa subjekte mediatike dhe është në diskutim me to, mbi mundësinë që t’i kthehet profesionit të gazetarit.


Edhe pse Luan Rama nuk e zbuloi se ku e ka paraqitur projektin e tij, me sa duket një nga mediat ku ish-drejtuesi i lartë i LSI-së ka paraqitur projektin e tij, ështē edhe radiotelevizioni Ora, teksa është parë sot në shoqërinë e pronarit të këtij televizioni Ylli Ndroqi, siç duket edhe nga një foto që ka mbërritur në redaksinë tonë.


Po sot Luan Rama është parë të futet edhe në mjediset e pallatit Coin ku gjithashtu gjendet edhe redaksia e televizionit A2cnn.

Lexo edhe :  Sezoni i ri i RTV Ora një progamacion për të gjithë shqiptarët, surpriza Luan Rama vjen me "Drejt"


Nisja e sezonit të ri parlamentar që e gjen ish-deputetin e LSI-së në dy legjislatura jashtë Parlamentit, me sa duket do të na japë mundësinë ta shohim atë në ndonjë nga ekranet e televizioneve.Luan Rama në fillimet e karrierës së tij ka qenë gazetar për shumë vite dhe edhe kryetedaktor i gazetës “Zëri i Popullit”.1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas