Aktualitet

Nga dhëndri i viktimës te efektivja e policisë, gjendja e të plagosurve të Elbasanit


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:50 - 22/04/21 |
mapo.al

Një ditë pas ngjarjes së rëndë dje në Elbasan ku mbeti i vrarë mjeku 56-vjeçar Pjerin Xhuvani, eksponent i PS, të 4 të plagosurit janë transportuar në Spitalin e Traumës në kryeqytet ku edhe i janë nënshtruar kujdesit më të specializuar të mjekëve.


Mësohet se situata më e rëndë paraqitet për 32-vjeçarin Eltjon Bodinaku, dhëndri i viktimës, i cili është në terapi intensive. Ndërkohë efektivja e forcave “Shqiponja” Xhensila Sota i është nënshtruar një operacioni në këmbë ku dhe kishte marrë plumbin.


Ndërsa mbështetësit e PD që po ashtu janë plagosur Emiljan Prenga e Pavlo Vuksani janë jashtë rrezikut për jetën dhe po marrin trajtim në spitalin e Traumës.1Etiketa: , , ,

Pas