Aktualitet

Dhuna e policisë ndaj të miturit, Basha: Akt i një frikacaku të dështuar si Rama

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:21 - 16/05/20 |
mapo.al

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka denoncuar dhunën e policisë ndaj një të mituri në Tiranë, pasi ky u fundit kishte dalë me biçikletë jashtë orarit të lejuar.


“Kjo dhunë, kjo krizë, kjo vjedhje dhe batërdi me pronat publike, kjo padrejtësi ndaj shqiptarëve, kjo varfëri ekstreme ka vetëm një emër: Edi Rama. Ai është e keqja e njerëzve, është e keqja e Shqipërisë”, shprehet kryedemokrati.


“Dënoj me forcë dhunën barbare ndaj një të mituri. Dhuna është fytyra e shtetit të Ramës, është oferta e tij e vetme për njerëzit. Ky është akti i një frikacaku të dështuar”, shton Basha në një postim në Twitter.


 


 


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas