Aktualitet

Dhuna ndaj artistëve tek Teatri, Karabina: Nuk u kursye askush

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 06:32 - 17/05/20 |
mapo.al

Një nga anëtaret e para të Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit, Mirela Karabina pohon se ishte brenda ndertesës kur policët nisën aksionin për shembjen e tij. Ajo shfaqet në gjendje të rënduar emocionale, teksa pretendon se është ushtruar dhunë ndaj saj dhe artistëve aktivistë.


“Isha fillimisht në oborr bashkë me Ton Luarasin. Arritëm të hynim shpejt brenda ndërtesës, pranë fasadës. Ajo çka po mendoj tani është se si diktaktura e dikurshme i mori jetën dikur të atit të Ton Luarasit, dhe se si kjo e sotmja po na marr jetën ne”, u shpreh e përlotur Mirela Karabina.


Rreth 500 forca policie kanë rrethuar godinën e Teatrit Kombëtar. Nuk mungojnë as trupat Renea.


<
>
fbba6e91-1e54-4b4b-95cc-deb830c02b0b c13e75e9-8e0e-461a-87b7-760363cf3f99 710207e0-6f81-44b8-8941-b1c46a7c5b50 3623d7b7-cad0-472d-a4db-86f8597dc701

LEXO EDHE: 


Lajmi i Fundit/ Me dhunë, policia nis arrestimet dhe shembjen e Teatrit Kombëtar

Luzim Basha dhe opozita në rrugë, qindra policë marrin Teatrin Kombëtar

 


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas