Aktualitet

Dhuna në Kukës, ambasadori britanik: Të trishtuar nga plagët e shkaktuara


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:23 - 01/04/18 |
mapo.al

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Shqipëri, Duncan Norman ka reaguar pas dhunës në protestën e djeshme te Rruga e Kombit. Ai shprehet në një status Twitter se dhuna nuk është përgjigjje.


“Të trishtuar nga plagët e shkaktuara në incidentin e djeshëm në autostradën e Kukësit. Dhuna nuk është përgjigjja”


Deklarata e ambasadorit britanik ne Tirane, Duncan NormanNga përplasja dje në Rrugën e Kombit u plagosën 13 efektivë police dhe disa qytetarë, ndërsa 23 protestues janë arrestuar nga policia të akuzuar për dhunë. Protesta e djeshme në Rrugën e Kombit u zhvillua për të kundërshtuar taksën.
1
Etiketa: , , ,

Pas